Hamile Boğa Formasyonu

0

Hamile Boğa Formasyonu Nedir?

Bir yükseliş harami, bir varlık veya piyasadaki düşüş eğiliminin tersine dönebileceğini gösteren temel bir mum grafiği modelidir.

ÖNEMLİ ÇIKARIMLAR
Bir yükseliş harami, bir ayı trendinde geri dönüşleri tespit etmek için kullanılan bir mum grafiği göstergesidir.
Genellikle, verilen hisse senedinin son birkaç gündeki aşağı yönlü fiyat hareketi (siyah mumlarla gösterilir) içinde yer alabilecek küçük bir fiyat artışı (beyaz mum ile gösterilir) ile gösterilir.

Hamile Boğa Formasyonu Anlamak

Bir yükseliş harami, düşüş eğiliminin sona erebileceğini gösteren bir mum grafiği göstergesidir. Bazı yatırımcılar, bir varlık üzerinde uzun bir pozisyona girmeleri gerektiğinin iyi bir işareti olarak yükseliş harami görebilir.

Bir mum grafiği , bir menkul kıymetin performansını izlemek için kullanılan, grafikte gösterilen dikdörtgen şeklin adını taşıyan, üstten ve alttan çıkıntı yapan çizgilerle bir muma ve fitillere benzeyen bir grafik türüdür. Bir mum grafiği tipik olarak açılış fiyatı , kapanış fiyatı , yüksek fiyat ve düşük fiyat dahil olmak üzere hisse senedinin tek bir gündeki fiyat verilerini temsil eder .

Haram kalıplarını belirlemek isteyen yatırımcılar, önce mum grafiklerinde bildirilen günlük piyasa performansını aramalıdır. Harami kalıpları, iki veya daha fazla günlük ticarette ortaya çıkar ve yükseliş harami, aşağı yönlü bir fiyat eğiliminin devam ettiğini ve düşüş piyasasının fiyatı aşağı itiyor gibi göründüğünü belirtmek için ilk mumlara dayanır .

Boğa harami göstergesi, bir önceki gövdenin dikey aralığı içinde tamamen yer alan, doji olarak adlandırılan daha küçük bir gövde tarafından takip edilen uzun bir mum çubuğu olarak grafiklendirilir. Bazıları için bu kalıbın etrafına çizilen çizgi hamile bir kadını andırıyor. Harami kelimesi, hamile anlamına gelen eski bir Japonca kelimeden gelir.

Bir yükseliş haramisinin ortaya çıkması için, sonraki dojide daha küçük bir gövde önceki günün mumunun gövdesi içinde daha yüksekte kapanacak ve bu da bir geri dönüşün meydana gelme olasılığının daha yüksek olduğuna işaret edecektir.

Yukarıdaki grafik bir yükseliş haramisini göstermektedir. İlk iki siyah mum, varlıkta iki günlük bir düşüş eğilimini gösterir ve beyaz mum, üçüncü günde, tamamen önceki mumun gövdesi tarafından kapsanan hafif bir yükseliş eğilimini temsil eder. Bu yükseliş haramisini gören yatırımcılar, piyasada bir tersine dönüş sinyali verebileceğinden bu diyagram tarafından teşvik edilebilir.

Hamile Boğa Formasyonu, Ayı Harami ve Gelişmiş Şamdan Kalıpları

Günlük piyasa performansı verilerini analiz etmenin hızlı yollarını arayan analistler, anlama ve karar verme sürecini hızlandırmak için mum grafiklerindeki kalıplara güveneceklerdir.

Boğa harami ve muadili olan düşüş harami fiyatların trend yönünde yaklaşan geri dönüşleri tahmin etmeye hizmet ederken, mum grafiği analizi gelecekteki eğilimleri tahmin etmek için çok çeşitli modeller sunar. Yükseliş ve düşüş haramileri, yükseliş ve düşüş çaprazları, akşam yıldızları, yükselen üçlüler ve yutan desenler dahil olmak üzere bir avuç temel şamdan deseni arasındadır. Daha derin bir analiz, adanın tersine çevrilmesi, kancanın tersine çevrilmesi ve san-ku veya üç boşluk deseni dahil olmak üzere daha gelişmiş mum çubuğu desenlerini kullanarak içgörü sağlar.

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu yazınız !
Lütfen buraya isminizi giriniz