Pi İndikatörü

0

Pi indikatörü Phillip Swift tarafından oluşturulmuştur, bitcoin ve ani hareket eden menkul kıymetlerde etkili çalışır.

Pi Cycle Top indikatörü bir menkul kıymetin piyasada zirve noktasını tahmin etmek için geliştirilmiş hareketli ortalamaları kullanan bir indikatördür. Bizlere dönüşleri – genel olarak düşüşleri- göstermektedir.

Uzun dönemli zaman aralıklarında çalıştığı için yeni çıkan hisse veya menkul kıymetlerle birlikte sağlıklı olarak çalışmayacaktır. Zaman aralığı ne kadar uzun olursa doğruluk ve etki derecesi o kadar yüksek olur. Kısa zaman aralıklarında kullanılmamalıdır.

Pi İndikatörü Nasıl Kullanılabilir

Pi cycle top indicator, piyasa zirvelerini tahmin etmek için 111 günlük hareketli ortalamayı ve 350 günlük hareketli ortalamanın 2 katını kullanır. 111 günlük hareketli ortalama, 2×350 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktığında, tepenin içeride olduğuna dair bir sinyaldir. Gösterge, adını 350’yi 111’e bölmenin size Pi’ye çok yakın olan 3.153’ü vermesi gerçeğinden alır.

Pi indikatörü gibi göstergeler zor ve hızlı kurallar değildir. Özellikle Pi indikatörü söz konusu olduğunda, kimse iki hareketli ortalamanın kesiştiği için fiyatın otomatik olarak düşeceğini söyleyemez. Bu göstergenin söylediği şu ki, geçmişte üç kez Bitcoin fiyatı kesiştiğinde zirveye ulaştı – bu nedensel değil, korelasyonel.

Pi cycle top indicator nasıl aktif edilir?

Tradingview’de göstergeler bölümünde Pi Cycle Top yazarsanız karşınıza çıkacaktır. Değişik varyasyonları var, beğendiğinizi kullanabilirsiniz.

Pi İndikatörü ; Kendi kendini doğrulayan kehanet

Pi indikatörü , Bitcoin’in arkasındaki duyarlılığın olduğu piyasanın durumunu veya bu iki tarihsel hareketli ortalama dışında onu çevreleyen herhangi bir şeyi hesaba katmaz. Ancak yaptığı şey, artan bir olasılık sarmalı yaratmaktır. Pi Cycle Top indicator ve geçmişte ne kadar doğru olduğu hakkında ne kadar çok insan konuşursa, o kadar çok insan Bitcoin’in geçtiğinde düşmesini bekleyecektir. Bu, kesişme etrafında bir korku ve kıyamet duygusu yaratır, bu da kesişmeden sonraki ilk zayıflık belirtisinde daha fazla insanın satış yapmasına yol açar. Çok sayıda insan satarsa, bu bir tasfiye kademesi yaratır ve işte – Bitcoin fiyatı düşer!

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu yazınız !
Lütfen buraya isminizi giriniz