Hamile Ayı Formasyonu

0

Hamile Ayı Formasyonu Nedir?

Ayı harami, fiyatların yakında aşağı yönlü dönebileceğini gösteren iki çubuklu bir Japon şamdan kalıbıdır. Desen, uzun beyaz bir mumun ardından küçük bir siyah mumdan oluşur. İkinci mumun açılış ve kapanış fiyatları ilk mumun gövdesi içinde yer almalıdır. Bir yükseliş trendi, düşüş harami oluşumundan önce gelir.

Bu, bir yükseliş harami ile karşılaştırılabilir .

ÖNEMLİ ÇIKARIMLAR
Bir düşüş harami, bir boğa fiyatı hareketinde tersine çevirme için bir mum grafiği göstergesidir.
Genellikle, verilen hisse senedinin son bir veya iki gündeki yukarı yönlü fiyat hareketinde (beyaz mumlarla gösterilir) içerilebilecek küçük bir fiyat düşüşü (siyah mum ile gösterilir) ile gösterilir.
Tüccarlar, başarılı bir ticaret şansını artırmak için göreli güç endeksi (RSI) ve stokastik osilatör ve düşüş harami gibi teknik göstergeleri kullanabilirler.
Ayı Harami Açıklaması
İkinci mumun boyutu, kalıbın gücünü belirler; ne kadar küçükse, tersine dönme olasılığı o kadar yüksek olur. Bir düşüş haraminin zıt modeli, öncesinde bir düşüş trendi olan ve fiyatların tersine dönebileceğini gösteren yükseliş haramidir.

Hamile Ayı Formasyonu adını hamile bir kadının görünümüne benzediği için almıştır. “Harami”, hamile için Japonca bir kelimedir.

Tüccarlar, bir ticaret sinyali olarak kullanımının etkinliğini artırmak için tipik olarak diğer teknik göstergeleri düşüş harami ile birleştirir. Örneğin, bir tüccar, piyasanın uzun vadeli bir düşüş trendinde olmasını sağlamak için 200 günlük hareketli bir ortalama kullanabilir ve bir geri çekilme sırasında düşüş harami oluştuğunda kısa pozisyon alabilir.

Hamile Ayı Formasyonu Ticareti

Fiyat Hareketi : Fiyat , formasyondaki ikinci mumun (harami mum) altına düştüğünde kısa pozisyon alınabilir. Bu , piyasayı izlemeye vakti olmayan tüccarlar için ideal olan harami mumunun düşük seviyesinin biraz altına bir stop-limit emri vererek veya mola anında bir piyasa emri vererek yapılabilir. Tüccarın risk iştahına bağlı olarak, harami mumunun yükseğinin veya uzun beyaz mumun üzerine bir zararı durdur emri verilebilir. Bir kar hedefi belirlemek için destek ve direnç alanları kullanılabilir.

Göstergeler : Yatırımcılar, göreli güç endeksi (RSI) ve stokastik osilatör gibi teknik göstergeleri kullanabilirler.başarılı bir ticaret şansını artırmak için bir düşüş harami ile. Formasyon oluştuğunda ve gösterge aşırı alım sinyali verdiğinde kısa pozisyon açılabilir. Genel bir düşüş trendinde düşüş harami ticareti yapmak en iyisi olduğundan, göstergenin ayarını daha hassas hale getirmek, böylece o trenddeki bir geri çekilme sırasında aşırı alım okuması kaydetmek faydalı olabilir. Gösterge aşırı satım bölgesine geri döndüğünde kar alınabilir. Daha büyük bir kar hedefi isteyen tüccarlar, aynı göstergeyi daha geniş bir zaman diliminde kullanabilirler. Örneğin, ticareti almak için günlük grafik kullanıldıysa, gösterge haftalık zaman diliminde aşırı satım okuması verdiğinde pozisyon kapatılabilir.

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu yazınız !
Lütfen buraya isminizi giriniz