En İyi 9 Forex Ticaret İpucusu

0

En iyi tüccarlar, becerilerini pratik ve disipline sokarak, psikolojilerini neyin tahrik ettiğini görmek ve kendilerinden korku ve açgözlülüğü nasıl uzak tutacaklarini öğrenmek için öz analizler yaparak yeteneklerini geliştirdiler. Aşağıda, daha akıllı ve daha karlı işlemler yapmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları bulabilirsiniz.

Hedeflerinizi Tanımlayın ve Uyumlu Bir Ticaret Tarzı Seçin

Herhangi bir yolculuğa çıkmadan önce varış noktanız ve oraya nasıl gideceğiniz hakkında bir fikrinizin olması şarttır. Sonuç olarak, Akılda net hedeflerin olması şarttır, daha sonra alım satım yönteminizin bu amaçlara ulaşabildiğinden emin olunması gerekir. Her alım satım tarzının, başarılı bir şekilde alım satım yapmak için belirli bir tutum ve yaklaşım gerektiren farklı bir risk profili vardır. Örneğin, pazarda beklettiğiniz açık bir pozisyonla uyuyamayacaksanız, gün içi ticaretini düşünebilirsiniz. Öte yandan, birkaç aydır süren bir alım satımın değerinden yararlanacağını düşündüğünüz fonlarınız varsa, bir pozisyon tüccarından daha fazlası olabilirsin. Kişiliğinizin üstlendiğiniz ticaret tarzına uyduğundan emin olun. Kişilik uyumsuzluğu strese ve bazı kayıplara yol açacaktır.

Uygun Bir Ticaret Platformu Sunan Bir Komisyoncu Seçin

Saygın bir broker seçmek çok önemlidir ve brokerlar arasındaki farklılıkları araştırmak için zaman ayırmak çok faydalı olacaktır. Her aracının politikalarını ve nasıl bir piyasa ortamı yarattığını iyi bilmelisiniz. Örneğin, tezgah üstü piyasadaveya spot piyasada alım satım yapmak, alım satım amaçlı piyasalarda alım satım yapmaktan farklıdır. Ayrıca, brokerinizin işlem platformunun yapmak istediğiniz analiz için uygun olduğundan emin olun. Örneğin, Fibonacci sayıları ile işlem yapmak istiyorsanız , broker platformunun Fibonacci çizgileri çizebildiğinden emin olun. Zayıf bir platforma sahip iyi bir broker veya zayıf bir komisyoncunun iyi olduğu bir platform sorun olabilir. İkisinden de en iyisini aldığınızdan emin olun.

Bir Yöntem Seçin ve Tutarlı Olun

Herhangi bir piyasaya bir yatırımcı olarak girmeden önce, işlemlerinizi yürütmek için nasıl karar vereceğiniz konusunda bir fikriniz olması gerekir. Bir ticarete girmeye veya çıkmaya uygun kararı vermek için hangi bilgilere ihtiyaç duyacağınızı bilmelisiniz. Bazı insanlar ekonominin altında yatan temellere bakmayı ve ticareti yürütmek için en uygun zamanı belirleyebilmek adına bir grafiğe bakmayı tercih ediyorlar. Diğerleri sadece teknik analiz kullanır . Hangi yöntemi seçerseniz seçin, tutarlı olun ve metodolojinizin uyumlu olduğundan emin olun. Sisteminiz bir pazarın değişen dinamiklerini takip etmelidir.

Giriş ve çıkış zaman dilimini dikkatlice seçin

Birçok tüccar, farklı zaman dilimlerindeki grafiklere bakarken ortaya çıkan çelişkili bilgilerle kafaları karışır. Haftalık bir grafikte alım fırsatı olarak gösterilen şey aslında, bir gün içi grafikte satış sinyali olarak ortaya çıkabilir . Bu nedenle, temel işlem yönünüzü haftalık bir çizelgeden alıyorsanız ve zaman girişi için günlük göstergeyi kullanıyorsanız, ikisini senkronize ettiğinizden emin olun. Başka bir deyişle, haftalık grafik size bir satın alma sinyali veriyorsa, günlük tablo aynı zamanda bir satın alma sinyali onaylayana kadar bekleyin. Zamanlamanızı senkronize halde tutun.

Beklentinizi Hesaplayın

Beklentiniz, sisteminizin ne kadar güvenilir olduğunu belirlemek için kullandığınız formüldür. Zamanda geriye gidip, kaybedenlere karşı kazançlı olan tüm işlemlerinizi ölçmeli, ardından kaybeden işleminizin ne kadar kaybettiğine karşı kazancınızın ne kadar karlı olduğunu belirlemelisiniz.
Son 10 işleminize bir göz atın. Henüz gerçek bir işlem yapmadıysanız, grafiğinize sisteminizin bir alım/satım işlemine girmeniz ve bir işlemden çıkmanız gerektiğini bildirdiği yere geri dönün. Kâr mı yoksa zarar mı olacağını belirleyin. Bu sonuçları not edin. Tüm kazanan işlemlerinizi toplayın ve cevabı, yaptığınız kazanan işlemlerin sayısına bölün. İşte formül:
W = Ortalama Kazanan Ticaret
L = Ortalama Kaybedilen Ticaret
P = Yüzde Kazanma Oranı

Örnek:

Altı tanesi alım/satım kazanan, dördü alım/satım kaybeden 10 alım/satım yaptıysanız, yüzde olarak kazanma oranınız% 6/10 veya% 60 olacaktır. Altı işleminiz 2,400 dolar kazandıysa, ortalama kazancınız 2,400 dolar / 6 = 400 dolar olur.
Kaybınız 1.200 dolar olsaydı, ortalama kaybınız 1.200 dolar / 4 = 300 dolar olurdu. Bu sonuçları formüle uygulayın ve E = [1+ (400/300)] x 0.6 – 1 = 0.40 veya% 40 elde edin. Olumlu% 40’lık beklenti, sisteminizin uzun vadede size dolar başına 40 kuruş döndüreceği anlamına geliyor.

İşlemlerinize Odaklanın ve Küçük Kayıpları Sevmeyi Öğrenin

Hesabınıza para yatırdıktan sonra, hatırlanması gereken en önemli şey paranızın risk altında olmasıdır. Bu nedenle, düzenli yaşam masrafları için paranıza ihtiyaç duyulmamalıdır. Ticaret paranızı tatil parası gibi düşünün. Tatil bittikten sonra paranız harcanır. Ticarete karşı aynı tavırlara sahip olun. Bu, psikolojik olarak sizi riskinizi yönetmenin anahtarı olan küçük kayıpları kabul etmeye hazırlar . öz kaynaklarınızı sürekli saymak yerine İşlemlerinize odaklanıp küçük kayıpları kabul ederek, çok daha başarılı olacaksınız.

Olumlu Geri bildirim Döngüsü Oluşturun

Olumlu bir geri bildirim döngüsü, planınıza uygun olarak iyi yürütülen bir ticaretin sonucu olarak oluşturulur. Bir ticareti planlayıp iyi bir şekilde uygularsanız, olumlu bir geri bildirim şekli oluşturursunuz. Başarı, özellikle ticari açıdan karlı ise, güven doğurur. Küçük bir kayıp alsanız bile, bunu planlı bir ticarete uygun olarak yapmışsanız bile, olumlu bir geri bildirim döngüsü oluşturacaksınız.

Hafta Sonu Analizi Yapın

Hafta sonları, piyasalar kapalı olduğunda, ticaretinizi etkileyebilecek desen veya haberleri aramak için haftalık çizelgeleri inceleyin. Belki bir desen çift top oluşumunu gösteriyordur ya da haberler pazarın tersine çevrilmesini öneriyordur.

Basılı Kayıt Tutun

Basılı bir kayıt harika bir öğrenme aracıdır. Bir çizelge yazdırın ve kararlarınızı etkileyen temel unsurlar da dahil olmak üzere, ticaretinizin tüm nedenlerini listeleyin. Grafiğe giriş ve çıkış noktalarınızı işaretleyin . Harekete geçmenin duygusal nedenleri de dahil olmak üzere, çizelgede konuyla ilgili yorumlar yapın. Panikledin mi? Çok açgözlü müsün? Endişeyle mi doluydun? Bu yalnızca alışkanlıklarınızı nesnelleştirebildiğiniz zaman, alışkanlıklarınız veya duygularınız yerine sisteminize göre yürümek için zihinsel kontrolü ve disiplini geliştireceksinizdir.

Sonuç olarak

Yukarıdaki adımlar sizi başarılı bir ticaret için yapılandırılmış bir yaklaşıma götürecektir ve daha rafine bir yatırımcı olmanıza yardımcı olacaktır. Ticaret bir sanattır ve giderek daha yetkin olmanın tek yolu tutarlı ve disiplinli bir pratiktir.

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu yazınız !
Lütfen buraya isminizi giriniz